Małe sekrety

Każdy z nas chyba coś skrywa w sobie, w zakamarkach pamięci czy własnej duszy. Jakąś małą, własną i tylko własną tajemnicę. Sekrecik. Taki malutki. Zazwyczaj, czasami nawet drugie sekretne życie. Całe.

Sekretne życie kotów

Hmmm? Czekałam na ten film od kiedy pojawiły się zapowiedzi. No bo jakże mogłabym go pominąć, zapomnieć, zagubić się w czasie z terminem do kiedy będzie grany w kinach.

Koty? Koniecznie. Podobnież chyba reagowałabym na film o wiewiórkach, no ale… to raczej niszowe zwierzątko. Musiałam zadowolić się tym.
Zapowiadany był jako absolutnie ciepły i wzruszający. I jakoś mnie to nie dziwi. Bo czy jest ktoś kogo nie wzruszają kotki. No ok, jest. To tak jak mnie nie wzruszają zdjęcia dzieci.
Spodziewałam się czegoś niepowtarzalnego. Takiego naprawdę wow. Wgniatającego w fotel. Po takich zapowiedziach, wstępnych recenzjach, oczekiwaniu na przedpremierę. I… cóż… mając pod opieką i mając w życiu styczność z wieloma różnymi kotami jakoś przestaje mnie powoli zaskakiwać to jakimi są zwierzętami. I chyba każda osoba będącą w posiadaniu kota będzie mieć tak samo.
Mając do czynienia z przeróżnymi pluszakami mogłam się naprawdę sporo ich zachowań i sekretów naoglądać.

Począwszy od zamieszkania ze mną Spinki*, potem pojawił się Bociek i Mela. Następnie przygarnęłam kocie rodzeństwo Zdrapkę i Cypiska. Oczywiście nie wszystkie sierście na raz. Jakoś tak w miarę po kolei. Zdrapkę musiałam uśpić. I mimo, że teraz kiedy o tym piszę wygląda to na zupełnie pozbawione emocji… tak… wygląda, kilkanaście literek na ekranie. Uczuć towarzyszących tej decyzji było wiele. Przynajmniej dałam jej kilka miesięcy życia w ciepłym domu. Naprawdę o kotach widziałam dość. Braciszka Zdrapki, Cypiska, najbardziej reagującego zamiast na imię, to kiedy mówi się do niego per „chu…”. I ostatnio mam Miętową, koteczkę przygarniętą kilka miesięcy temu z ulicy, Że niby na tymczas. Niby, bo liczę się z tym, że nikt nie będzie chciał adoptować chorego kotka bez zębów. Bywa. Mruczy, przytula się i bardzo kocha. A jak kocha kot wiedzą Ci którzy znają ich sekrety i sekretne życie.
 

*o Spince można poczytać więcej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.